Консультація лікаря-нарколога

Консультація лікаря-нарколога

Чим може допомогти сучасна наркологія, які плюси і мінуси?

  1. Детоксикація. Стан відміни від алкоголю може бути небезпечним для життя. На 3-5 день у людини може розвинутися психоз (біла гарячка) та багато інших небезпечних ускладнень, тому консультація нарколога вкрай важлива. У Черкаському обласному наркологічному диспансері є відділення інтенсивної терапії, куди госпіталізують терміново і цілодобово, та стаціонарні відділення, куди можна потрапити планово, у робочі дні. Лікування може проводитися анонімно, без постановки на облік. Наркологія вже давно не є караючою, тому йти на прийом до лікаря та бути з ним відвертим  це запорука Вашого здоров'я та життя. При лікуванні наркотичної абстиненції призначаються заміщаючі препарати (бупренорфін), доза яких поступово зменшується. Тривалість лікування може визначити лише лікар після індивідуальної консультації, і вона може становити від тижня до трьох. Якщо Ви вирішили виходити зі стану відміни самостійно в домашніх умовах, лікар може виписати рецепт на необхідні психотропні препарати, які допоможуть з безсонням, тривогою, панічними атаками та іншими симптомами.
  2. "Підшивики". Це модель лікування, коли людині імплантують під шкіру, або у ягодичний м'яз препарат, який викликає негативні реакції у випадку вживання алкоголю (блювоту, тошноту, тахікардію, приливи крові до обличчя та ін.). Інколи роблять "провокацію" запропонувавши під наглядом лікаря випити малу кількість алкоголю, таким чином утворюючи умовно-рефлекторний зв'язок та відразу до алкоголю. Також, цей препарат можна приймати парентерально у вигляді пігулок кожного ранку. Цей метод має багато протипоказань та ризиків. По-перше, це великий перелік хронічних захворювань, при наяності яких цей препарат призначати заборонено. По-друге, нестійкість психіки, некерованість хворого можуть призвести до спроб "перевірити" дію препарату самостійно, що може бути небезпечним для життя. Ще один важливий фактор  це "психологічне знеболення". Для більшості залежних людей вживання алкоголю було єдиним способом хоч якось проживати це життя, існувати в цьому світі. Коли ми забираємо цю "милицю" і не допомагаємо повністю розібратися у собі, часто люди починають шукати інший спосіб, наприклад, азартні ігри, інші наркотичні речовини, сексуальні збочення. Нажаль, дуже часто, на практиці, дружини залежних людей приходили до висновку, що їх чоловік був більш адекватним у період зловживання алкоголем, ніж у період дії "підшивки". Спалахи агрессії, спроби самогубства  все це результат того, що людину залишили сам на сам зі своїми психологічними проблемами. Тому, ми вважаємо можливим застосовувати цей препарат парентерально лише певний короткий проміжок часу і обов'язково паралельно проводити психотерапію. Це дає людині можливість перший час не боротися із собою, "випити чи не випити". Після припинення вживання препарату він тримається у крові ще приблизно 2-3 дні, після чого повністю виводиться. Нажаль, ми зустрічали людей, які переносили настільки сильні душевні страждання, що готові були пити алкоголь "поверх" Тетураму, переживаючі всі ці побічні ефекти і неймовірні страждання. Тому "підшивка" ні в якому разі не панацея, а лише невеличкий інструмент, який може бути ефективним лише при комплесному лікуванні.
  3. Кодування. Це приблизно те саме, що і підшивка, тільки без препаратів. Мінуси абсолютно ті самі, що і у підшивки. Крім того, людина повинна мати гіпнабельний тип психіки, легко піддаватися вводу у трансовий стан. Практика доводить, що чим вищий інтелектуальний рівнень хворого, тим менше діє установка на смерть після вживання алкоголю. Будь-які "силові" методи  немов зжимання пружини. Людина може 5 років не пити після кодування, накопичуючи ненависть до себе та світу, і після закінчення терміну кодування, за тиждень повернутися до старого стану, зруйнувати собі життя. Але комплексно, разом з глибинною психотерапією кодування може бути успішним.
  4. Різномантіні програмуючі ситуації. Так працював А.Кашпіровький, А. Чумак. Так можуть робити у деяких церквах. Тут розрахунок на ефект "плацебо". Людині можна дати пігулку аспірину, але пояснити, що це сильне снодійне, і обов'язково буде невеликий відсоток людей, які міцно заснуть  це і є програмуюча ситуація. У цьому методі, на нашу думку, плюсів не має взагалі. Програмуючі ситуції працюють у самих легких випадках, яких в наркології не має, і на короткий строк. Повіривши у "магічну таблетку" та потім розчарувавшись у ній, людина отримує негативний досвід: "я знову не зміг, я знову підвів близьких людей". Це підсилює почуття сорому та обезцінювання себе.
  5. Терапія психотропними препаратами. Сучасна фармакологія доволі ефективна, якщо застосовувати її у комплексі з психотерапією. У лікуванні алкоголізму добре зарекомендували себе нові антидепресанти класу СІЗЗС (Есцитам, Ципралекс). Це препарати, які нормалізують рівень Серотоніну у головному мозку, таким чином справляючись з проявами депресії, панічними атаками. До них не має звикання. Також, лікар може призначити ефективні протитривожні препарати, які не відносяться до групи бензодіазепінів і не викликають звикання.
  6. Підсумовуючи інформацію цього розділу, можемо впевнено сказати, що людині, яка хоче змінити своє життя ми можемо запропонувати абсолютно всі існуючі моделі терапії залежності, і тут вирішальним фактором є комплексний підхід, як і в лікуванні будь-якої хронічної хвороби. Повторимося, залежність  це невдала спроба самолікування внутрішніх комплексів, конфліктів та негативних уявлень про себе та світ. Якщо Вам необхідна консультація лікаря-нарколога, у нас можна її отримати у зручний час.


Останнi новини

Одиночество и зависимость

Одиночество и в горе и в радости.

Шизофреногенная мама

Как воспитать шизофреника\как не воспитать шизофреника

Нарциссизм и зависимость

Формирование, характеристика нарцисса

Зачем я живу?

ЦенностиОстаннi вiдгуки
Ще немає коментарів під цією статтею
Всi вiдгуки
Ще немає коментарів під цією статтею